Jdi na obsah Jdi na menu
 


ČR.

J.A.Náhlovský, J.Černý, P.Kotvald, J.Zelenková, Věra Špinarová, M.Maxa, P. Muk, Maxim Turbulenc, P. Novotný, M. Holanová, P. Zedníček, P. Janů, J. Krampol, J. Paulová, I. Simonová, M. Drobný, P. Nárožný, S. Laurinová, J. Lábus, V. Čech, M. Zounar, M. Eben, L. Filipová, Monika Valentová, Jakub Kuba, M.Dolinová, Š. Kubelková P. Milcová, Jan Kraus, Pavel Anděl, Martina Vrbová, Ester Janečková, Jakub Železný, Roman Pistorius, Jolana Voldánová, Leona Machálková, Janek Ledecký, Helena Zeťová, Václav Faltus, Ing.Jiří Paroubek, Václav Klaus, Václav Havel,Helena Zeťová, Ivan Langer, Aneta Langerová, Ciryl Svoboda, Mirek Topolánek,Vlasta Parkanová, Tomáš Julínek, Davit Rath, Šárka Vaňková, Pavel Kožíšek, Petr Gandalovič,Karel Gott, Petra Černotská, Zuzana Smatanová, Tereza Kerndlová, Jana Vaculíková, Leona Černá, Jana CHládková, Marta Kubišová, Iva Frühlingová, Tereza Maxová, Miroslav Donutil, Šárka Záhrobská, Tereza Hálová, Lucie CHlumská, Jakub Pustina, Lumír Olšovský, Karel Plíhal, Eva Aichmajerová, Petr Nečas, Aleš Řebíček, Taťána Kuchařová, Zuzana Vejvodová, Petra Zajíčková, Ester Ládová, Dáda Patrasová, Pavel Novák, Iva Kubelková, Gabriela, Lenka Dusilová, Pavla CHarvátová, Tereza Zelinková, Radůza, Aleš Brichta, Eva Skalická, Marcela Březinová, Kateřina Jacques ( poslankyňě za stranu Zelených), Martha Olšrová, Jana Bobošíková, Jiří ježek, Mahulena Bočanová, Daniela CHoděrová, Jenny (Fotomodelka), Lucie Černíková, Jakub Vágner, Vítek Pavliš,Markéta Micková, Magda Malá, ministr Kalousek, Petr Rezek,Bára Niničová, Martin Dejdar, Radka Filásková ...

ZAHRANIČNÍ.

Gedeon Burkhard, Tobias Moretti, Gerhard Zemann, Martin Weinek, Alexander Pschill, Jürgen Hinrich, Götz George, Richard Dean Anderson Laura Bertram, Heinz Fischer-Rakouský prezident, Horst Köhler-Německý prezident, No-name, Metalica, Papež Jan Pavel 2., Peter Falk (Colombo), Lucia Šoralová, Tarja Halonen (Prezident Finska), Samuel Schmid (Prezident Švýcarska), Marie Versini (Winnetous Schwester), Peter Kremer, Daniel Fischer, Silvia Stenger, Johannes Scherer, Thomas Glessner, Roman Jaburek, Meike Schale, Ivan Gašparovič ( Prezident Slovenska), Kristen K.Olsen ( premiér Grónska), Garry Kasparov, Lech Kaczynski (Prezident Polska), Carmen Electra, Tiffani Thiessen, Vladas Adamkus ( Prezident Litvy), Victoria Principal, Johannes Brandrup, Larry Hagman, Gerry Mendicino a další.

Co k tomu dodat. Všichni tito herci, moderátoři a zpěváci se měli tu čest se mnou setkat nebo mi napsat.A já si toho opravdu vážím.

Dopis od Laury Bertram:

                                                                                         December, 2004.

Dear Lukas,

I wanted to take this opportunity to thank you for your letter and your enthusiasm for our show, Andromeda. It is always a pleasure to hear from the viewers and to have them respond to our work. We have just commenced film ing episodes for season V, and rest assured, there will ba much to look forward to! ¨This season, we have some new film crew members and some new creativeconsultants, all of whom have brought some fantastic suggestions to this season's production. I have found these new ideas to be quite unique and I imagine that they will be a great addition to our show. We hope that you find these improvements to Andromeda to be as great as we expect them to be. Again, Lukas, thanks for your response and keep watching!

Best Regards,

 

Laura Bertram "Trance Gemini"

Amandy,Busy a všechny holčičí problémy.Nerozlučné přítelkyně,co žijí život naplno.

Děj dětského seriálu Připraveny,nebo ne, který můžeme vidět na Čt v rámci studia oáza,se odehrává na jednom kanadském předměstí, kde žijí dvě kamarádky a spolužačky Amanda a Busy.Jsou to opravdu velké přítelkyně, protože spolu tráví hodně času a svěřují si i ta nejtajnější tajemství. K dalším důležitým postavám seriálu patří spolužák Michal- postrach třídy přezdívaný "oslí uši II a dívka CHrissy,která se více než o školu zajímá o to jak si nalíčit obl­ičej a co si obléknout. Všem je mezi 11-13 lety, to je období, k­dy se s člověkem začne dít něco zvláštního.Najednou přestáváte být dítětem a důležitější pro vás je zjistit jestli vás ostatní berou. Jednotlivé epizody seriálu se snaží s poctivostí i humo­rem uspokojit zvědavost těch, kterým je právě kolem dvanácti o tom co se s nimi vlastně děje,ujistit je, že v tom nejsou sami trochu poodhalit tajemství druhého pohlaví a těm, kteří jsou už starší ,připomenout neopakovatelné období začátku dospívání.Člověk ale nežije jenom ve skupině svých vrstevníků a proto se v jednotli­vých dílech seriálu seznámíme podrobně i s rodiči hlavních hrdi­nek. Se způsobem jejich života,s jejich problémy. Největší krizi prožívá Amanda v době, kdy se její rodiče rozcházejí, a to je teprve začátek řady nových situací, se kterými se bude muset vy­rovnat. Vždyť nyní se bude muset s každým z nich vídat zvlášť. I v početné rodině Busy se odehrává řada nečekaných , veselých i dramatičtějších událostí. Dovedete si například představit, jak dopadne velké rodinné setkání, kterého se ke zděšení hlavy rodiny zúčastní také rocková skupina, v níž hraje i Busy?

Něco málo o hlavních hrdinkách:Ta černovlasá, sportovně vyhlíže­jící dívka, která se musí doma prosazovat mezi třemi bratry,se jmenuje Elisabeth, ale raději ji oslovujte Busy.Je jí dvanáct let a má tajné přání.CHtěla by hrát na bicí v nějaké opravdu dobré hudební skupině. Proto také pravidelně cvičí na bicí doma v garáži. Kromě toho docela obstojně jezdí na skateobardu ,ve škole chodí do karate a hraje volejbal. Když si jde zajezdit na auto­drom, vypůjčí si to nejrychlejší auto. Její tatínek je italského původu,a možná po něm tedy zdědila svůj temperament.Starosti její nejlepší kamarádky Amandy- co si obléknout, jak udělat dojem na kluky apod. připadají někdy poněkud legrační, dokud ale sama není pozvaná na první rande.

Amanda- to je ta" světlovlasá dívka, kterou někdy trápí, že je jedináček a proto docela ráda přijímá pozvání do početné rodiny Busy na večeři. Je jí také dvanáct let, píše si deník a pokud byste se jí zeptaly čím by chtěla být, možná by vám prozradila že foto­modelkou nebo manekýnkou. Měla ještě jeden zvláštní sen. Zůstat úplně sama v obchodním domě, zkoušet si šaty, které se jí líbí, prohlížet si všechno úplně zblízka. A představte si,když se jí tenhle zvláštní sen vyplnil, byla najednou zklamaná. Jeden z jejich nejhorších dnů v životě byl, když se dozvěděla že musí nosit rovnátka.

A jaké jsou představitelky hlavních hrdinek úspěšného 65 dílného kanadského seriálu?:Lani Billardová , hrající Busy, je ve skute­čnosti jedináček.Ale se svou postavou prý má mnoho společného. K natáčení se dostala na základě konkurzu.Před natáčením se jí rodiče ptaly, jestli chce tuto práci opravdu dělat, protože hrát v tak dlouhém seriálu je velmi namáhavé. Lani je ale ujistila,že o tuto novou životní zkušenost stojí. K jejím nejhezčím vzpomín­kám patří z natáčení ta epizoda, ve které účinkoval také známý kanadský olympijský krasobruslař Kurt Browning. Setkání s ním byl úžasný zážitek, protože je to slavná osoba a spolupracovat s ním byla pro Lani pocta. Stejně jako Busy i Lani má ráda hudbu, také hraje na bicí, zpívá. Po ukončeni střední školy by chtěla v Torontu studovat hudební divadlo a film. Její heslo je:"Žij život naplno a bud sama sebou."

Laura Bertramová je v seriálu Amandou. Na rozdíl od ní má ve sku­tečnosti sestru. K jejím zálibám patří mnoho let balet, zpívá ve sboru a díky seriálu Připraveny nebo ne účinkovala již v dalších televizních filmech a seriálech. Pokud se vydaří pořádná zima, věnuje se snowboordingu. V dalších letech se chystá studovat dějiny a angličtinu na univerzitě. při natáčení seriálu jí hodně pomohly starší a zkušenější herci, kterých se mohly s Lani zeptat na radu. A jaké je její krédo?:" Nepodceňuj se, pokud něco opravdu chceš,tak to dokážeš!"

Laura Bertram

Narozena 5.září 1978 v Torontu,Ontariu v Kanadě

Díky Andromedě se Lauře dostalo mnoho hereckých zkušeností. Mimo to obdržela dvě prestižní Gemini Award a další tři nominace na tuto cenu.

Mezi její další projekty patří například seriály Bojíte se tmy nebo PAX- TV či Připraveny nebo ne, filmy Dear America: So Far From Home a mnoho dalších. Samozřejmě se také oběvuje v divadle a to například ve hrách – Magician Nebo Cindarella and Mario. Navíc sedm let studovala s Canadian Children ´s Opera Chorus.

 

Výběrová filmografie a televizní role:

Solitarie – 2003

Soul Food – 2001

Mission Genesis – 1997

Sins of Silence – 1996

Kung fu: Legenda pokračuje – 1993

A další…

Lukas.Voborny@seznam.cz

Bolero.sro@seznam.cz

Kdo je vlastně celebrita?

Úvaha na téma, kdo je valstně celebrita. Tak se mi líbila, že jsem ji sem musel dát.

 

         V poslední době slovo celebrita slyšíme skoro snad všude. Na celebritu máme šanci narazit slovo na každém rohu. Dyť stačí tak málo, stát se jí. Vše co potřebujete, je být známá osoba z medií. A tou se stanete, pokud se na příklad opijete na večírku známých osobností z televize, kteří jsou už samozřejmě taktéž celebritami. Když se vám poštěstí a pověsíte se na krk slavnému zpěvákovi a papparazi vás vyfotí, tak se s největší pravděpodobností vaše maličkost objeví další ráno na titulní straně bulvárních novin. A vida, je z vás celebrita.

         Ale je tohle označení opravdu pravdivé? Kdo je vlastně celebrita? Opravdu ten, kdo se díky jednomu večeru stane známým a opěvovaným díky události, za kterou by se slušný člověk styděl? Existují také lidé, kteří na své kariéře celebrity tvrdě pracovali. Dokonce i několik týdnů či měsíců. Vezměme si takové soutěžící z řady Super Star. Na koho si dnes dokážeme vzpomenout? Ano, samozřejmě že na ty, kteří se nám svým kouzlem charisma vryli do paměti. Upřímně, kdo z nás neví, kdo je „Anička Dajdou“? ale já mám na mysli ty „zpěváky“, kteří byli v poslední „desítce“, čili posledních deset soutěžících. Kdo z nich to někam dotáhl? Jeden, možná dva. Nebo soutěžící z vily Vyvolených či Big Brother. Tito lidé byli po celou dobu snímáni kamerami, které natáčely každý jejich pohyb, které řadu z nich udělalo populárními osobami.

         Tohle přece nejsou skutečné celebrity. Jsme v dvacátém prvním století a na světě jsou důležitější věci než kocovina. Označení celebrity by si zasloužili lidé, kteří nějakým způsobem pomáhají lidem, zvířatům nebo Zemi samotné. A skutečně v jakém věku s dobrodiním začnete. Můžete chodit do první třídy základní školy a odhodlaně pomoct tonoucí kamarádce z rozmrzajícího rybníku. A následně být odměněni samotným prezidentem České republiky.

         Pro mnoho lidí jsou celebritou jejich panovníci, kterým se podařilo je osvobodit z politických utlačujících režimů. Jiný zase obhajuje práva za ty, kteří nemohou mluvit. Ano, za zvířata. Počínaje záchranou ohrožených druhů vybíjených lovem kvůli tuku, kožešině, kůži, klům či nejrůznějším orgánům a konče protestem testování na zvířatech. Některé celebrity, často i modelky zakládají různorodé fondy na podporu lidí celoživotně handicapovaných, lidí každoročně umírajících na pohlavní choroby nebo z kladu, ale i opuštěných dětí.

         Celebritami jsou ovšem i obyčejní lidé, kteří vyřeší náš problém  nebo se o to alespoň pokusí. Ku příkladu lékaři, policisté či hasiči, kteří kolikrát obětují svůj život za záchranu toho našeho. Dělají to přesto, že mají své vlastní rodiny. Mají v sobě totiž touhu pomoct. A to je to nejušlechtilejší.

A jak celebritě napsat?

Jednoduše, jak jinak by Vám došla odpověď? Většinu adres najdete na internetových stránkách, pak stačí vzít obálku a napsat pár řádků.Nezapomeňte také vložit do obálky mezinárodní známku či odpovědku,která slouží jako zpáteční známka.To proto aby herci či zpěváci kterým píšete mimo naši republiku,nemuseli platit cestu zpět.Koupíte ji na každé poště kde vám na ni dají ještě razítko.Cena této zpáteční permanentky je stále 40Kč.Potom máte větší jistotu že Vám odpoví.

Pro ty z Vás, keří neumí moc cizí jazyk a chtěli by napsat někomu ze zahraničí mám pár typů:

Začnu v našem jazyce:

Žádost o autogram

    Vážený pane.../Vážená paní...

    jsem váš velký fanoušek a potěšilo by mě, kdybyste mi mohl/a poslat 1 nebo 2 Vaše podepsané fotografie. Měl/a bych velkou radost, kdybyste mi mohl/a toto přání splnit a rád bych Vám už nyní srdečně poděkoval za Vaši ochotu.

Přeji Vám i nadále mnoho úspěchů.

    Se srdečným pozdravem "XY"

V Anglickém jazyce:

Wish for an autograph

     Dear Mr. .../Mrs. ...,

     i´m a great fan of you and therefore I would be very happy, if you could send me 1 or 2 hand signed pictures of you. I would be very pleased if you could fulfill my wishes. Many thanks in advance for you kindness.

Success may always be at your side.

      Yours sincerly, "XY"

V německém jazyce:

 

Autogrammwunsh

      Sehr geehrter Herr.../Frau...

      ich bin ein sehr großer Fan von Ihnen undwürde mich sehr freuen, wenn Sie mir 1 oder 2 handsignierte Autogrammkarten zuschicken würden. Ich würde mich sehr freuen, wenn Sie mir meine Wünshe erfüllen könnten und möchte mich schon jetzt recht herzlich für Ihre Bemühungen bedanken.

Ich wünsche Ihnen weiterhin viel Erfolg.

      Mit freundlichen Grüßen "XY"

Takže hurá do toho a přeju hodně štěstí.A nezapomeňte mi třeba potom napsat jak jste byly úspěšní.

Lukas.Voborny@seznam.cz

Bolero.sro@seznam.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář